Estetik Operasyon Fiyatları

ESTETİK AMELİYAT OLURKEN, SİZİN SAĞLIĞINIZI ÖN PLANDA TUTAN ORTAM   SAĞLANIYOR VE DOKTORUNUZA GÜVENMİŞ İSENİZ YETERLİDİR. PAHALI AMELİYAT, UCUZ OLANDAN DAHA İYİDİR DİYE DÜŞÜNMEYİN.

 

Öncelikle  estetik ameliyat olmayı planlarken ilk kriteriniz  ücret değil, operasyonu yapacak olan doktor ve ortam seçimi olmalıdır, aynı sonucu alabileceğinize inandığınız doktorlar arasında ise fiyat mukayesesi yapılabilir. Belirli bir seviyenin altındaki fiyatların anestezi güvenliği, sterilizasyon, postoperatif hasta takibi ( hastanede yatış süresi ) gibi hayati konulardan ödün verilmesi demek olduğunu unutmayın.

 

1)  Estetik ameliyat için cerrah  seçiminde başlıca kriterler:

 

– Doktora güveniniz, doktorun olacağınız işlem hakkındaki güncel bilgisi, yeniliklere hakimiyeti,

– Doktora ulaşabilirliliğiniz ,

– Operasyon sonrası dönemde , takiplerinizde yaptığı işleme sahip çıkması,

– Operasyonu yapacağı ortamın anestezi , sterilizasyon, personel ve teknik açıdan donanımı,

– Operasyon olmuş diğer  hastalarını görmeniz ( kulaktan dolma ya da internetteki forumlarda yazılanlarla değil ).

 

2)  İşlem fiyatını Değerlendirirken başlıca kriterler :

– Dünya’nın hiçbir yerinde devlet estetikle ilgili (doğumsal anomali, kaza veya kanser kaynaklı değil ise) tahliller dahil ödeme yapmaz. Yasal olmayan yollara başvurmayın. Estetik ameliyatlar pahalıdır algısından kurtulun, artık estetik ameliyat fiyatları toplumun genelinin ulaşabileceği düzeydedir.

– İşlemin yapılacağı ortam estetik müdahalelerin en büyük maliyetidir. Bu ortamın anestezi doktoru, anestezi  ekipmanı, sterilizasyonu, ameliyat sonrası hemşirelik  hizmeti, hastanede yatış süresi, malzeme kalitesi olmazsa olmazlardır. Vereceğiniz ücretin büyük kısmı bu hizmetler içindir. Bu hizmetlerden ödün verilmesi sağlığnız açısından risk oluşturacağı gibi, komplikasyonlara neden olması da size çok daha yüksek maliyetlere neden olacaktır.

– Hastanede yapılması gereken bir işlemin daha donanımsız bir ortamda yapılması riski, parayla ölçülebilir bir risk değildir. Eğer maddi durumunuz asgari standartları karşılamaya yetmiyor ise işlemi daha düşük standartlarda olmak yerine, ertelemeyi düşünmelisiniz.

– Gereksiz maliyetlerden kaçınılabilir. Örneğin çok lüks yapılmış bir hastane size ek maliyet getirebilir. Maddi imkanınız varsa tercih edilebilir, ancak sınırlı imkanınız varsa yukardaki imkanları sağlayan bir hastanede de aynı sonucu alabileceğinizi unutmayın.

– Doktorunuzun kullanacağı malzemeyi ( örneğin dolgu maddesi , meme protezi…) öğrenin ve araştırın. Düşük kalitede bir malzemeyle olmak yerine , imkanınız yok ise daha geç ama yüksek kalitede bir malzemeyle işlemi yaptırmayı  tercih edin.

– Doktorunuzun kullandığı teknolojik ekipmanları  etkinliği ve güvenilirliğini açısından sorgulayın . Unutmayın ki estetik cerrahide teknik ve teknolojiyi doğru kullanmak eskiden yapamadıklarımıza olanak tanıyor, hastanın sosyal hayata dönüşünü hızlandırıyor.

 

HER  HASTA BİRBİRİNDEN  TAMAMEN FARKLIDIR VE İŞLEMDE FARKLIDIR.  DOLAYISIYLA BURUN  YA DA MEME ESTETİĞİ ŞU FİYAT DEMEMİZ ÇOK  DOĞRU OLMAMAKTADIR.  YAPILACAK DETAYLI MUAYENENİZ SONRASI SİZİN İÇİN  OPTİMUM FİYAT BELİRLENEBİLİR.