Odaklı Ultrason ile Yüz Gençleştirme

Yüzde yaşlılığın en önemli göstergesi aşağı doğru sarkmalardır. Yerçekiminin yıllar içinde oluşturduğu bu sarkmalar alt göz kapak – yanak arasında çökme, burun ve dudak kenarlarında derin katlar, alt çene yanlarında kontur kaybıyla kendini belli eder. Sarkan dokuları değişik katmanlarda yukarıya alma işlemi ise yüz germe ameliyatlarında yaptığımız bir uygulamaydı. Ameliyat olmadan da derinin değişik katmanlarını , özelliklede SMAS denilen güçlü bir bağ doku – kas yapısını kısaltarak yukarı çekmek , bunu yaparken de deriye zarar vermemek artık mümkün.

Odaklı Ultrason sistemleri zararı olmayan ( gebelerde bile takip amaçlı kullanılabilen) ses enerjisini derinin 1,5 mm. – 3 mm.- 4,5mm altında odaklayarak , istenilen yapıların kısalmasını ve toparlanmasını sağlıyor. Derinin üst tabakalarına ise bu enerji zarar vermiyor. Dolayısıyla birçok kozmetik uygulamada görülen derinin incelme etkisinden koruyor. Deride bir yanık , kızarıklık, soyma etkisi olmadığı için kişi rahatlıkla işine , sosyal hayatına dönüyor.

Temel mekanizma ses dalgalarının derinin alt tabakalarına iletilmesi, ardından titreşim ve termal/ısı etkisi sağlanmasıdır. Kolajen derinin temel proteinidir. Kolajen lifleri ise protein zincirlerinin üçlü heliks sarmallarından oluşmuştur. Isıya maruz kaldığında bu yapı bozularak, liflerde kalınlaşma ve kısalma ile doku sıkılaşmasına neden olur.

Fokuslu Ultrason ile cilt gençleştirme teknolojisi 30 ile 60 dakika arası süren seanslar ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlıyor. 1 seansta istenilen sonuca ulaştıran bu uygulamanın ardından kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebiliyor.

Uygulama sırasında ortaya çıkan ve zaman içinde artan ve cerrahi işlem olmadan gerçekleşen yüz germe etkisi ortaya çıkıyor.

Özel odaklama ultrasona sahip cihazlarla anestesiye ihtiyaç olmadan uygulama yapılabilir, hastaların hissettikleri acı genelde “iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak tanımlanabilir. Tıpta 50 yılı aşkın süredir güvenle kullanılan Fokuslu Ultrason enerjisi ile cilt germe sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmuyor. Bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönecek olan hafif kızarıklıklar oluşabiliyor.

Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleşiyor, 3 ayın sonunda istenen maksimum etki ortaya çıkıyor. Fokuslu Ultrason ile cilt gençleştirme ciltte kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süreli kalıcı oluyor.